Panasonic Electric Works ADJ55006
ADJ55006 picture photo
Mfg. Part Number
ADJ55006
Manufacturer
Product Category
Power Relays, Over 2 Amps
Brief Description
ADJ(DJ) RELAY (FLUX, 2C, SINGLE-
Datasheet Download
ADJ55006.pdf
Availability of ADJ55006
QUANTITY
ADJ55006 Order Process
Ship out your order
Specifications of ADJ55006
Internal Part NumberEIS-ADJ55006
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
Category Relays
FamilyPower Relays, Over 2 Amps
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ADJ55006
Related LinksADJ5, ADJ55006 Datasheet, Panasonic Electric Works Distributor
ADJ55006 Details Description
Related parts for ADJ55006
CONN PLUG HOUSING 16 POS datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 50V 10% 2917 datasheet.pdf