Analog ADM1232AAN
ADM1232AAN picture photo
Mfg. Part Number
ADM1232AAN
Manufacturer
Product Category
Analog IC
Brief Description
Microprocessor Supervisory Circuit IC
Datasheet Download
ADM1232AAN.pdf
Availability of ADM1232AAN
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
ADM1232AAN Order Process
Ship out your order
Specifications of ADM1232AAN
Internal Part NumberEIS-ADM1232AAN
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by ADI
Delivery TimeIn stock, ship ADM1232AAN today.
SeriesADM1232
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingTape and Reel / Tube / Tray
SPQ (Standard Package Quantity)1
MOQ1 Piece
ApplicationIndustrial or Military for ADM1232AAN
Alternative Part (Replacement)EIS-ADM1232AAN
Country of OriginUSA
Weight0.001KG
Additional ServicesProgramming, tape or any other services you need
DistributorExcellent Integrated System LIMITED
ADI Product CategoryIC, Clock Timing, Data Acquisition, MCU DSP, PMIC...
Related LinksADM12, ADM1232AAN Datasheet, Analog Distributor
ADM1232AAN Details Description
Related parts for ADM1232AAN
CONN HEADER PH TOP 15POS 2MM datasheet.pdf
CONN PLUG HOUSING 2POS LGH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP FILM 0.012UF 10% 275VAC RAD datasheet.pdf
MOSFET N-CH 500V 11A TO-220FI datasheet.pdf
GSM/GPRS DUAL BAND POWER AMPLIFI datasheet.pdf
SWITCH ROTARY DP3T datasheet.pdf
RES SMD 0.005 OHM 1% 3W 3637 datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS WALL MNT SKT datasheet.pdf