Analog ADM6315-31D1ARTRL7
ADM6315-31D1ARTRL7 picture photo
Mfg. Part Number
ADM6315-31D1ARTRL7
Manufacturer
Product Category
PMIC - Supervisors
Brief Description
IC SUPERVISOR OD 3.08V SOT143
Datasheet Download
ADM6315-31D1ARTRL7.pdf
Availability of ADM6315-31D1ARTRL7
QUANTITY
ADM6315-31D1ARTRL7 Order Process
Ship out your order
Specifications of ADM6315-31D1ARTRL7
Internal Part NumberEIS-ADM6315-31D1ARTRL7
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesVision-Based Occupancy Sensing Solution
Product Training ModulesVoltage Supervisor 101
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package3,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyPMIC - Supervisors
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeSimple Reset/Power-On Reset
Number of Voltages Monitored1
OutputOpen Drain or Open Collector
ResetActive Low
Reset Timeout1 ms Minimum
Voltage - Threshold3.08V
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseTO-253-4, TO-253AA
Supplier Device PackageSOT-143-4
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ADM6315-31D1ARTRL7
Related LinksADM6315-3, ADM6315-31D1ARTRL7 Datasheet, Analog Distributor
ADM6315-31D1ARTRL7 Details Description
Related parts for ADM6315-31D1ARTRL7
CONN TAB 24-28AWG CRIMP 15GOLD datasheet.pdf
IC AMP AUDIO PWR 2.2W STER 28LLP datasheet.pdf
CONN RECEPT 4POS W/SOCKET SOLDER datasheet.pdf
LED AMBER 24V 16MM datasheet.pdf
BOARD EVAL 8BIT 250MSPS 44-TQFP datasheet.pdf
MF PLUS HCS CRIMP TERM MALE datasheet.pdf
CONN HEADER 14POS .100" GOLD datasheet.pdf
CONN HDR 50POS 2.54MM T/H GOLD datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 0.6-3.3V 132W datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 28 SLVR datasheet.pdf
CAP FILM 270NF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf