Analog ADM6315-45D1ARTRL7
ADM6315-45D1ARTRL7 picture photo
Mfg. Part Number
ADM6315-45D1ARTRL7
Manufacturer
Product Category
PMIC - Supervisors
Brief Description
IC SUPERVISOR OD 4.50V SOT143
Datasheet Download
ADM6315-45D1ARTRL7.pdf
Availability of ADM6315-45D1ARTRL7
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
ADM6315-45D1ARTRL7 Order Process
Ship out your order
Specifications of ADM6315-45D1ARTRL7
Internal Part NumberEIS-ADM6315-45D1ARTRL7
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesVision-Based Occupancy Sensing Solution
Product Training ModulesVoltage Supervisor 101
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 29/Jan/2014
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package3,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyPMIC - Supervisors
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeSimple Reset/Power-On Reset
Number of Voltages Monitored1
OutputOpen Drain or Open Collector
ResetActive Low
Reset Timeout1 ms Minimum
Voltage - Threshold4.5V
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseTO-253-4, TO-253AA
Supplier Device PackageSOT-143-4
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ADM6315-45D1ARTRL7
Related LinksADM6315-4, ADM6315-45D1ARTRL7 Datasheet, Analog Distributor
ADM6315-45D1ARTRL7 Details Description
Related parts for ADM6315-45D1ARTRL7
FIXED IND 4.7NH 160MA 400 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf
BOX ABS GRAY 4.1"L X 2.6"W datasheet.pdf
CONN RCPT 79POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 25W datasheet.pdf
LED MT SR VERT X 0.030" UNIV 3LD datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.047" NYLON 5.33MM datasheet.pdf
RES 13.1K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM R-TAB T766 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf