Analog ADM6315-45D4ARTRL7
ADM6315-45D4ARTRL7 picture photo
Mfg. Part Number
ADM6315-45D4ARTRL7
Manufacturer
Product Category
PMIC - Supervisors
Brief Description
IC SUPERVISOR OD 4.50V SOT143
Datasheet Download
ADM6315-45D4ARTRL7.pdf
Availability of ADM6315-45D4ARTRL7
QUANTITY
ADM6315-45D4ARTRL7 Order Process
Ship out your order
Specifications of ADM6315-45D4ARTRL7
Internal Part NumberEIS-ADM6315-45D4ARTRL7
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesVision-Based Occupancy Sensing Solution
Product Training ModulesVoltage Supervisor 101
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package3,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyPMIC - Supervisors
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeSimple Reset/Power-On Reset
Number of Voltages Monitored1
OutputOpen Drain or Open Collector
ResetActive Low
Reset Timeout1.12 s Minimum
Voltage - Threshold4.5V
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseTO-253-4, TO-253AA
Supplier Device PackageSOT-143-4
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ADM6315-45D4ARTRL7
Related LinksADM6315-4, ADM6315-45D4ARTRL7 Datasheet, Analog Distributor
ADM6315-45D4ARTRL7 Details Description
Related parts for ADM6315-45D4ARTRL7
IC SUPERVISOR SWITCH OVER 8-SOIC datasheet.pdf
CAP CER 10PF 50V NP0 1210 datasheet.pdf
IC FET BUS SWITCH DUAL 48TVSOP datasheet.pdf
PRESSURE SENSOR VERT 8-DIP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 400W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
CONN FFC TOP 40POS 1.25MM R/A datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 79POS PIN datasheet.pdf