Analog ADM8641T263ACBZ-R7
ADM8641T263ACBZ-R7 picture photo
Mfg. Part Number
ADM8641T263ACBZ-R7
Manufacturer
Product Category
PMIC - Supervisors
Brief Description
IC SUPERVISOR 2.63V WLCSP
Datasheet Download
ADM8641T263ACBZ-R7.pdf
Availability of ADM8641T263ACBZ-R7
QUANTITY
ADM8641T263ACBZ-R7 Order Process
Ship out your order
Specifications of ADM8641T263ACBZ-R7
Internal Part NumberEIS-ADM8641T263ACBZ-R7
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyPMIC - Supervisors
Series-
PackagingCut Tape (CT)
TypeVoltage Detector
Number of Voltages Monitored1
OutputOpen Drain or Open Collector
Reset-
Reset Timeout-
Voltage - Threshold2.63V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-WFBGA, CSPBGA
Supplier Device Package6-WLCSP (1.0x1.5)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ADM8641T263ACBZ-R7
Related LinksADM8641T2, ADM8641T263ACBZ-R7 Datasheet, Analog Distributor
ADM8641T263ACBZ-R7 Details Description
Related parts for ADM8641T263ACBZ-R7
POT 250K OHM THUMBWHEEL CERM ST datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 7.62MM 7POS OR datasheet.pdf
RES SMD 49.9 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM CM 16TSSOP datasheet.pdf
Connector Receptacle 40 Position 0.010" (0.25mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
VARISTOR 462V 2.5KA DISC 10MM datasheet.pdf