| Internal Part Number | EIS-ADNK-2083-SN24 | |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant | |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) | |
| Production Status (Lifecycle) | Obsolete / Discontinued | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Design Resources | Development Tool Selector | |
| Standard Package | 1 | |
| Category | Programmers, Development Systems | |
| Family | Evaluation and Demonstration Boards and Kits | |
| Series | - | |
| Main Purpose | Reference Design, Optical Mouse | |
| Embedded | No | |
| Utilized IC / Part | ADNS-2080 | |
| Primary Attributes | 2.4GHz RF Link | |
| Secondary Attributes | USB 2.0 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Alternative Part (Replacement) | ADNK-2083-SN24 | |
| Related Links | ADNK-20, ADNK-2083-SN24 Datasheet, Avago Technologies US, Inc. Distributor | |
 | 1798160000 | TERM BLOCK PLUG 3POS 3.81MM | datasheet.pdf | |