Analog ADP121-ACBZ165R7
ADP121-ACBZ165R7 picture photo
Mfg. Part Number
ADP121-ACBZ165R7
Manufacturer
Product Category
PMIC - Voltage Regulators - Linear
Brief Description
IC REG LDO 1.65V 0.15A 4WLCSP
Datasheet Download
ADP121-ACBZ165R7.pdf
Availability of ADP121-ACBZ165R7
QUANTITY
ADP121-ACBZ165R7 Order Process
Ship out your order
Specifications of ADP121-ACBZ165R7
Internal Part NumberEIS-ADP121-ACBZ165R7
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesActivity Monitoring Solution
Pulse Oximeter Solution
Electrocardiogram (ECG) Solutions
Product Training ModulesLow Drop Out (LDO) Regulators
Design ResourcesLow power, Long Range, ISM Wireless Measuring Node (CN0164)
PCN PackagingWLCSP Devices/8mm 28/Feb/2012
Standard Package3,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyPMIC - Voltage Regulators - Linear
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Regulator TopologyPositive Fixed
Voltage - Output1.65V
Current - Output150mA
Voltage - Dropout (Typical)-
Number of Regulators1
Voltage - Input2.3 V ~ 5.5 V
Current - Limit (Min)160mA
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-WFBGA, WLCSP
Supplier Device Package4-WLCSP (0.82x0.82)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ADP121-ACBZ165R7
Related LinksADP121-A, ADP121-ACBZ165R7 Datasheet, Analog Distributor
ADP121-ACBZ165R7 Details Description
Related parts for ADP121-ACBZ165R7
CONN SMA JACK 50 OHM EDGE MNT datasheet.pdf
LED GREEN DIFF 3MM SQUARE T/H datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 350V AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 7P&24S R/A SOLDER datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf