Analog ADP130-1.5-EVALZ
ADP130-1.5-EVALZ picture photo
Mfg. Part Number
ADP130-1.5-EVALZ
Manufacturer
Product Category
Evaluation Boards - Linear Voltage Regulators
Brief Description
BOARD EVAL ADP130 1.5V OUTPUT
Datasheet Download
ADP130-1.5-EVALZ.pdf
Availability of ADP130-1.5-EVALZ
QUANTITY
ADP130-1.5-EVALZ Order Process
Ship out your order
Specifications of ADP130-1.5-EVALZ
Internal Part NumberEIS-ADP130-1.5-EVALZ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesDevelopment Tool Selector
Standard Package1
Category Programmers, Development Systems
FamilyEvaluation Boards - Linear Voltage Regulators
Series-
Channels per IC1 - Single
Voltage - Output1.5V
Current - Output350mA
Voltage - Input1.2 V ~ 3.6 V
Regulator TypePositive Fixed
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Board TypeFully Populated
Supplied ContentsBoard
Utilized IC / PartADP130
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ADP130-1.5-EVALZ
Related LinksADP130-1, ADP130-1.5-EVALZ Datasheet, Analog Distributor
ADP130-1.5-EVALZ Details Description
Related parts for ADP130-1.5-EVALZ
SCR DBL HISCR 1600V 250A MAGNPAK datasheet.pdf
IC RECEIVER 5V/3.3V DIFF 8SOIC datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 63MA 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
BOARD EVALUATION FOR USB2502 datasheet.pdf
SENS OPTO SLOT 3.18MM TRANS THRU datasheet.pdf
OSC XO 160.000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 9 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
TVS DIODE 28VWM 45.7VC DO215AB datasheet.pdf
Connector Receptacle 40 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf