Analog ADP150UJZ-REDYKIT
ADP150UJZ-REDYKIT picture photo
Mfg. Part Number
ADP150UJZ-REDYKIT
Manufacturer
Product Category
Evaluation Boards - Linear Voltage Regulators
Brief Description
KIT REDI TOOL 1.8/3.3 ADP150
Datasheet Download
ADP150UJZ-REDYKIT.pdf
Availability of ADP150UJZ-REDYKIT
QUANTITY
ADP150UJZ-REDYKIT Order Process
Ship out your order
Specifications of ADP150UJZ-REDYKIT
Internal Part NumberEIS-ADP150UJZ-REDYKIT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesBiochemistry Analyzer Solutions
Automatic External Defibrillator (AED) Solutions
Solution for Wireless Communication Tester
Spectrum Analyzer Solutions
Magnetic Resonance Imaging (MRI) Solutions
Activity Monitoring Solution
Electrocardiogram (ECG) Solutions
RF Signal Source Solutions
Using low noise linear drop-out regulators to power wideband PLL & VCO IC's (CN0147)
Development Tool Selector
Featured ProductCN0285 Direct Conversion Transmitters
Standard Package1
Category Programmers, Development Systems
FamilyEvaluation Boards - Linear Voltage Regulators
SeriesRedyKit™
Channels per IC1 - Single
Voltage - Output1.8V, 3.3V
Current - Output150mA
Voltage - Input2.2 V ~ 5.5 V
Regulator TypePositive Fixed
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Board TypeFully Populated
Supplied Contents2 Boards, Samples
Utilized IC / PartADP150
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ADP150UJZ-REDYKIT
Related LinksADP150UJ, ADP150UJZ-REDYKIT Datasheet, Analog Distributor
ADP150UJZ-REDYKIT Details Description
Related parts for ADP150UJZ-REDYKIT
Connector Receptacle 4 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
IC REG BUCK INV ADJ/-15V 8SOIC datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 16V 10% 1206 datasheet.pdf
FILTER HI PERFORM IEC INLET 15A datasheet.pdf
IC PWR SUPPLY CTLR 305W ESIP-16 datasheet.pdf
2.5 APPLI-M 6CKT OP/EW WO/POL datasheet.pdf
RES 562 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE 20COND 24AWG SHLD 1000' datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 32KB FLASH 44QFN datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 48VA THRU HOLE datasheet.pdf
HD RA TH datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.8V SMD datasheet.pdf