Analog ADP1712AUJZ-1.3-R7
ADP1712AUJZ-1.3-R7 picture photo
Mfg. Part Number
ADP1712AUJZ-1.3-R7
Manufacturer
Product Category
PMIC - Voltage Regulators - Linear
Brief Description
IC REG LDO 1.3V 0.3A TSOT23-5
Datasheet Download
ADP1712AUJZ-1.3-R7.pdf
Availability of ADP1712AUJZ-1.3-R7
QUANTITY
ADP1712AUJZ-1.3-R7 Order Process
Ship out your order
Specifications of ADP1712AUJZ-1.3-R7
Internal Part NumberEIS-ADP1712AUJZ-1.3-R7
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesPower Line Monitoring
Standard Package3,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyPMIC - Voltage Regulators - Linear
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Regulator TopologyPositive Fixed
Voltage - Output1.3V
Current - Output300mA
Voltage - Dropout (Typical)-
Number of Regulators1
Voltage - Input2.5 V ~ 5.5 V
Current - Limit (Min)380mA
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSOT-23-5 Thin, TSOT-23-5
Supplier Device PackageTSOT-5
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ADP1712AUJZ-1.3-R7
Related LinksADP1712AU, ADP1712AUJZ-1.3-R7 Datasheet, Analog Distributor
ADP1712AUJZ-1.3-R7 Details Description
Related parts for ADP1712AUJZ-1.3-R7
NOISE FILTER 2 MODE 220 OHM SMD datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 25VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
TVS DIODE 64.1VWM 104VC DO214AB datasheet.pdf
CAP CER 22PF 100V 10% BP 0805 datasheet.pdf
CONVERT DC-DC 28V 50W 1.8A datasheet.pdf
RES SMD 1.18K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
PATCH CABLE RJ45 M/M BLACK 15' datasheet.pdf
DIODE ZENER 4.7V 200MW SOD323 datasheet.pdf
OSC MEMS 48.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
26500 3C 3#16 P TH PLUG SS LC datasheet.pdf
DIODE ZENER 4.3V 350MW SOT23 datasheet.pdf