Analog ADP1714AUJZ-1.15R7
ADP1714AUJZ-1.15R7 picture photo
Mfg. Part Number
ADP1714AUJZ-1.15R7
Brief Description
IC REG LDO 1.15V 0.3A TSOT23-5
Datasheet Download
ADP1714AUJZ-1.15R7.pdf
Availability of ADP1714AUJZ-1.15R7
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
ADP1714AUJZ-1.15R7 Order Process
Ship out your order
Specifications of ADP1714AUJZ-1.15R7
Internal Part NumberEIS-ADP1714AUJZ-1.15R7
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesPower Line Monitoring
Standard Package1
Series-
PackagingCut Tape (CT)
Regulator TopologyPositive Fixed
Voltage - Output1.15V
Current - Output300mA
Voltage - Dropout (Typical)-
Number of Regulators1
Voltage - Input2.5 V ~ 5.5 V
Current - Limit (Min)380mA
Operating Temperature-40°C ~ 125°C