Analog ADP2121-1.875EVALZ
ADP2121-1.875EVALZ picture photo
Mfg. Part Number
ADP2121-1.875EVALZ
Manufacturer
Product Category
Evaluation Boards - DC/DC & AC/DC (Off-Line) SMPS
Brief Description
BOARD EVAL FOR ADP2121-1.875V
Datasheet Download
ADP2121-1.875EVALZ.pdf
Availability of ADP2121-1.875EVALZ
QUANTITY
ADP2121-1.875EVALZ Order Process
Ship out your order
Specifications of ADP2121-1.875EVALZ
Internal Part NumberEIS-ADP2121-1.875EVALZ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesElectrocardiogram (ECG) Solutions
Design ResourcesDevelopment Tool Selector
Standard Package1
Category Programmers, Development Systems
FamilyEvaluation Boards - DC/DC & AC/DC (Off-Line) SMPS
Series-
Main PurposeDC/DC, Step Down
Outputs and Type1, Non-Isolated
Power - Output-
Voltage - Output1.875V
Current - Output600mA
Voltage - Input2.3 V ~ 5.5 V
Regulator TopologyBuck
Frequency - Switching6MHz
Board TypeFully Populated
Supplied ContentsBoard
Utilized IC / PartADP2121
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ADP2121-1.875EVALZ
Related LinksADP2121-1, ADP2121-1.875EVALZ Datasheet, Analog Distributor
ADP2121-1.875EVALZ Details Description
Related parts for ADP2121-1.875EVALZ
HARNESS TEF CLEAR 1/4" datasheet.pdf
DIODE ZENER 36V 1W DO41 datasheet.pdf
Connector Receptacle 60 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
CONN HEADER 11POS VERT GOLD datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 28SDIP datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 10A 14.27 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
RES SMD 3.3K OHM 5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
508 TB PLU PLU WF HOOK/E datasheet.pdf
ACB 2C 2#16S SKT PLUG datasheet.pdf
Ultracompact Precision10 V/5 V/2.5 V/3.0 V Voltage References IC datasheet.pdf