Analog ADP2165ACPZ-1.5-R7
ADP2165ACPZ-1.5-R7 picture photo
Mfg. Part Number
ADP2165ACPZ-1.5-R7
Brief Description
IC REG BUCK 1.5V 5A SYNC 24LFCSP
Datasheet Download
ADP2165ACPZ-1.5-R7.pdf
Availability of ADP2165ACPZ-1.5-R7
QUANTITY
ADP2165ACPZ-1.5-R7 Order Process
Ship out your order
Specifications of ADP2165ACPZ-1.5-R7
Internal Part NumberEIS-ADP2165ACPZ-1.5-R7
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)2.7V
Voltage - Input (Max)5.5V
Voltage - Output (Min/Fixed)1.5V
Voltage - Output (Max)-
Current - Output5A
Frequency - Switching250kHz ~ 1.4MHz
Synchronous RectifierYes
Operating Temperature-40°C ~ 125°C (TJ)
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case24-WFQFN Exposed Pad, CSP
Supplier Device Package24-LFCSP-WQ (4x4)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ADP2165ACPZ-1.5-R7
Related LinksADP2165AC, ADP2165ACPZ-1.5-R7 Datasheet, Analog Distributor
ADP2165ACPZ-1.5-R7 Details Description
Related parts for ADP2165ACPZ-1.5-R7
MOSFET P-CH 400V 1.8A DPAK datasheet.pdf
FIXED IND 470UH 190MA 1.8 OHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100 EYELET datasheet.pdf
HANDLE BLADE HOLDING 2.2" datasheet.pdf
VARISTOR 17.2V 30A 0508 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 55MHZ 8SOIC datasheet.pdf
CONTROL TEMP/PROC RELAY OUT 24V datasheet.pdf
FIXED IND 1MH 110MA 13 OHM SMD datasheet.pdf
CBL ASY 4POS SCKT,RA-PLUG 300MM datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK datasheet.pdf
CAP CER 4.7UF 16V X5R 0603 datasheet.pdf