Analog ADP3300ART-32
ADP3300ART-32 picture photo
Mfg. Part Number
ADP3300ART-32
Manufacturer
Product Category
Analog IC
Brief Description
High Accuracy anyCAP 50 mA Low Dropout Linear Regulator IC
Datasheet Download
ADP3300ART-32.pdf
Availability of ADP3300ART-32
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
ADP3300ART-32 Order Process
Ship out your order
Specifications of ADP3300ART-32
Internal Part NumberEIS-ADP3300ART-32
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by ADI
Delivery TimeIn stock, ship ADP3300ART-32 today.
SeriesADP3300AR
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingTape and Reel / Tube / Tray
SPQ (Standard Package Quantity)1
MOQ1 Piece
ApplicationIndustrial or Military for ADP3300ART-32
Alternative Part (Replacement)EIS-ADP3300ART-32
Country of OriginUSA
Weight0.001KG
Additional ServicesProgramming, tape or any other services you need
DistributorExcellent Integrated System LIMITED
ADI Product CategoryIC, Clock Timing, Data Acquisition, MCU DSP, PMIC...
Related LinksADP330, ADP3300ART-32 Datasheet, Analog Distributor
ADP3300ART-32 Details Description
Related parts for ADP3300ART-32
RES 29.4 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE D-SUB-HMM25H/AE25M/HFM25H datasheet.pdf
CAP THIN FILM 47PF 50V 0805 datasheet.pdf
CAP CER 0.33UF 200V X7R 2220 datasheet.pdf
IC XDCP QUAD 256TP 50K 24-SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS CBL MNT W/SCKT datasheet.pdf
IC REG DL BCK/LINEAR SYNC 28MLPQ datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 610MA 900 MOHM datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 84MA 8 OHM TH datasheet.pdf
HEATSINK 50X40X12.7MM XCUT T766 datasheet.pdf
FIXED IND 150UH 1.05A 700 MOHM datasheet.pdf