Analog ADP3339AKCZ-3.3-R7
ADP3339AKCZ-3.3-R7 picture photo
Mfg. Part Number
ADP3339AKCZ-3.3-R7
Manufacturer
Product Category
PMIC - Voltage Regulators - Linear
Brief Description
IC REG LDO 3.3V 1.5A SOT223-3
Datasheet Download
ADP3339AKCZ-3.3-R7.pdf
Availability of ADP3339AKCZ-3.3-R7
QUANTITY
ADP3339AKCZ-3.3-R7 Order Process
Ship out your order
Specifications of ADP3339AKCZ-3.3-R7
Internal Part NumberEIS-ADP3339AKCZ-3.3-R7
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesMedical Ultrasound Solutions
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package500
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyPMIC - Voltage Regulators - Linear
SeriesanyCAP®
PackagingTape & Reel (TR)
Regulator TopologyPositive Fixed
Voltage - Output3.3V
Current - Output1.5A
Voltage - Dropout (Typical)0.23V @ 1.5A
Number of Regulators1
Voltage - InputUp to 6V
Current - Limit (Min)-
Operating Temperature-40°C ~ 150°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseTO-261-4, TO-261AA
Supplier Device PackageSOT-223-3
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ADP3339AKCZ-3.3-R7
Related LinksADP3339AK, ADP3339AKCZ-3.3-R7 Datasheet, Analog Distributor
ADP3339AKCZ-3.3-R7 Details Description
Related parts for ADP3339AKCZ-3.3-R7
FIXED IND 390NH 140MA 2.25 OHM datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 6.0V SC-82AB datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
IC CPLD 32MC 10NS 44TQFP datasheet.pdf
CABLE 6COND 18AWG GRY SHLD 1000' datasheet.pdf
SLEEVE BRAIDED PE 1/2 BK 100' datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS BOX MNT SKT datasheet.pdf