Analog ADSP-2100JG
ADSP-2100JG picture photo
Mfg. Part Number
ADSP-2100JG
Manufacturer
Product Category
Analog IC
Brief Description
12.5 MIPS DSP Microprocessor IC
Datasheet Download
ADSP-2100JG.pdf
Availability of ADSP-2100JG
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
ADSP-2100JG Order Process
Ship out your order
Specifications of ADSP-2100JG
Internal Part NumberEIS-ADSP-2100JG
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by ADI
Delivery TimeIn stock, ship ADSP-2100JG today.
SeriesADSP-21
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingTape and Reel / Tube / Tray
SPQ (Standard Package Quantity)1
MOQ1 Piece
ApplicationIndustrial or Military for ADSP-2100JG
Alternative Part (Replacement)EIS-ADSP-2100JG
Country of OriginUSA
Weight0.001KG
Additional ServicesProgramming, tape or any other services you need
DistributorExcellent Integrated System LIMITED
ADI Product CategoryIC, Clock Timing, Data Acquisition, MCU DSP, PMIC...
Related LinksADSP-, ADSP-2100JG Datasheet, Analog Distributor
ADSP-2100JG Details Description
Related parts for ADSP-2100JG
IC D-TYPE POS TRG DUAL 48SSOP datasheet.pdf
DIODE ZENER 8.2V 150MW 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
SWITCH STRT LEVER SPDT 22A 250V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
OSC CRO 0430-0480 MHZ SMD .5X.5" datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
FIXED IND 6.1UH 6.6A 18 MOHM SMD datasheet.pdf
Connector Socket 44 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES 385 OHM 0.6W 0.01% RADIAL datasheet.pdf