Analog ADSP-2185BSTZ-133
ADSP-2185BSTZ-133 picture photo
Mfg. Part Number
ADSP-2185BSTZ-133
Manufacturer
Product Category
Embedded - DSP (Digital Signal Processors)
Brief Description
IC DSP CONTROLLER 16BIT 100TQFP
Datasheet Download
ADSP-2185BSTZ-133.pdf
Availability of ADSP-2185BSTZ-133
QUANTITY
ADSP-2185BSTZ-133 Order Process
Ship out your order
Specifications of ADSP-2185BSTZ-133
Internal Part NumberEIS-ADSP-2185BSTZ-133
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - DSP (Digital Signal Processors)
SeriesADSP-21xx
PackagingTray
TypeFixed Point
InterfaceHost Interface, Serial Port
Clock Rate33.3MHz
Non-Volatile MemoryExternal
On-Chip RAM80kB
Voltage - I/O5.00V
Voltage - Core5.00V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case100-LQFP
Supplier Device Package100-LQFP (14x14)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ADSP-2185BSTZ-133
Related LinksADSP-218, ADSP-2185BSTZ-133 Datasheet, Analog Distributor
ADSP-2185BSTZ-133 Details Description
Related parts for ADSP-2185BSTZ-133
CABLE CAT5E RJ45 PLUG-PLUG 3.05M datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 2.5KV TRANS 4SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
LED YELLOW DIFFUSED 0603 SMD datasheet.pdf
RES SMD 19.6KOHM 0.1% 0.15W 0805 datasheet.pdf
RES 218K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
BUMPER CYLINDRICAL 0.5" DIA CLR datasheet.pdf
CAP ALUM 5600UF 20% 63V SNAP datasheet.pdf