Analog ADT6501ARJP115
ADT6501ARJP115 picture photo
Mfg. Part Number
ADT6501ARJP115
Manufacturer
Product Category
Analog IC
Brief Description
Low Cost, 2.7 V to 5.5 V, Micropower Temperature Switches in SOT-23 IC
Datasheet Download
ADT6501ARJP115.pdf
Availability of ADT6501ARJP115
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
ADT6501ARJP115 Order Process
Ship out your order
Specifications of ADT6501ARJP115
Internal Part NumberEIS-ADT6501ARJP115
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by ADI
Delivery TimeIn stock, ship ADT6501ARJP115 today.
SeriesADT6501AR
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingTape and Reel / Tube / Tray
SPQ (Standard Package Quantity)1
MOQ1 Piece
ApplicationIndustrial or Military for ADT6501ARJP115
Alternative Part (Replacement)EIS-ADT6501ARJP115
Country of OriginUSA
Weight0.001KG
Additional ServicesProgramming, tape or any other services you need
DistributorExcellent Integrated System LIMITED
ADI Product CategoryIC, Clock Timing, Data Acquisition, MCU DSP, PMIC...
Related LinksADT6501, ADT6501ARJP115 Datasheet, Analog Distributor
ADT6501ARJP115 Details Description
Related parts for ADT6501ARJP115
IC VREF SERIES 5V 8SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 180UH 680MA 750 MOHM datasheet.pdf
RES ARRAY 9 RES 10K OHM 10SIP datasheet.pdf
CONN COVER STR RELIEF 24POS .156 datasheet.pdf
CAP POLYMER 270UF 20% 10V SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
RES 1K OHM 1W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100" datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS BOX MNT PIN datasheet.pdf
508 TB RIS CLA 90D SOLID datasheet.pdf
RES SMD 220 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IGBT 650V TO-247 datasheet.pdf