Analog ADUM3200WARZ-RL7
ADUM3200WARZ-RL7 picture photo
Mfg. Part Number
ADUM3200WARZ-RL7
Datasheet Download
ADUM3200WARZ-RL7.pdf
Availability of ADUM3200WARZ-RL7
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
ADUM3200WARZ-RL7 Order Process
Ship out your order
Specifications of ADUM3200WARZ-RL7
Internal Part NumberEIS-ADUM3200WARZ-RL7
Other DrawingsBlock Diagram, Dual
PCN Design/SpecificationMSL Rating 06/Nov/2013
Standard Package1
SeriesiCoupler®
PackagingCut Tape (CT)
Isolated PowerNo
Number of Channels2
Inputs - Side 1/Side 22/0
Channel TypeUnidirectional
Voltage - Isolation2500Vrms
Common Mode Transient Immunity (Min)25kV/µs
Data Rate1Mbps
Propagation Delay tpLH / tpHL (Max)150ns, 150ns
Pulse Width Distortion (Max)40ns
Rise / Fall Time (Typ)10ns, 10ns
Voltage - Supply3 V ~ 5.5 V
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Package / Case8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ADUM3200WARZ-RL7
Related LinksADUM3200, ADUM3200WARZ-RL7 Datasheet, Analog Distributor
ADUM3200WARZ-RL7 Details Description
Related parts for ADUM3200WARZ-RL7
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
RES SMD 12 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
SWITCH PHOTOLOGIC SLOT OPTICAL datasheet.pdf
IC LED DRIVER LINEAR SOT-343 datasheet.pdf
TRANS NPN DARL 50V 1.2A TO-226 datasheet.pdf
IC MPU MIPS-I 200MHZ 208QFP datasheet.pdf
TAPE COPPER FOIL 12.7MMX5.5M datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 16V datasheet.pdf
CONN SSL RCPT 2POS 6.7MM SOLDER datasheet.pdf
RES SMD 196K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf