Avago Technologies US, Inc. AEDA-3300-BDM
AEDA-3300-BDM picture photo
Mfg. Part Number
AEDA-3300-BDM
Brief Description
ENCODER KIT 3CH 18000CPR BOT MNT
Datasheet Download
AEDA-3300-BDM.pdf
Availability of AEDA-3300-BDM
QUANTITY
AEDA-3300-BDM Order Process
Ship out your order
Specifications of AEDA-3300-BDM
Internal Part NumberEIS-AEDA-3300-BDM
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 05/Apr/2011
Multiple Devices 01/Nov/2011
Pulses per Revolution18000
Voltage - Supply5V
Actuator Type2mm Open Center
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AEDA-3300-BDM
Related LinksAEDA-3, AEDA-3300-BDM Datasheet, Avago Technologies US, Inc. Distributor
AEDA-3300-BDM Details Description
Related parts for AEDA-3300-BDM
CAP FILM 1500PF 5% 100VDC RADIAL datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 1.5KB OTP 14SOIC datasheet.pdf
SENSOR 200PSI 1/4-18NPT 4-20MA datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CONN HEADER 16PS R/A LONG LATCH datasheet.pdf
C/A 62.5/125UM,ZIPST,MTRJ 15M datasheet.pdf
MOUNT MAGN 3/4" TFN TNCM datasheet.pdf
WP-GR HF IP66 PG29 BK datasheet.pdf
470UF 400V 35X105MM 85C 10000H datasheet.pdf