Yageo AF0603FR-0722KL
AF0603FR-0722KL picture photo
Mfg. Part Number
AF0603FR-0722KL
Brief Description
RES SMD 22K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
AF0603FR-0722KL.pdf
Availability of AF0603FR-0722KL
QUANTITY
AF0603FR-0722KL Order Process
Ship out your order
Specifications of AF0603FR-0722KL
Internal Part NumberEIS-AF0603FR-0722KL
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AF0603FR-0722KL
Related LinksAF0603F, AF0603FR-0722KL Datasheet, Yageo Distributor
AF0603FR-0722KL Details Description
Related parts for AF0603FR-0722KL
IC LVDS DIFF LINE RCVR 8-MSOP datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 200V NP0 1206 datasheet.pdf
SENSOR OPTO REFL 1M CONN AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 1.5UF 35V 10% 1410 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 150W datasheet.pdf
STRATIX V DSP DEV KIT datasheet.pdf
CABLE 4COND 22AWG SHLD 1000' datasheet.pdf
CAP ALUM 180UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 52POS GOLD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 5POS STRGHT PIN datasheet.pdf
IC SLIC 2CH UNIV 100V 48QFN datasheet.pdf