Yageo AF0603FR-07332RL
AF0603FR-07332RL picture photo
Mfg. Part Number
AF0603FR-07332RL
Brief Description
RES SMD 332 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
AF0603FR-07332RL.pdf
Availability of AF0603FR-07332RL
QUANTITY
AF0603FR-07332RL Order Process
Ship out your order
Specifications of AF0603FR-07332RL
Internal Part NumberEIS-AF0603FR-07332RL
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)332
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AF0603FR-07332RL
Related LinksAF0603FR, AF0603FR-07332RL Datasheet, Yageo Distributor
AF0603FR-07332RL Details Description
Related parts for AF0603FR-07332RL
IDC CABLE- AKR26G/ AE26M / X datasheet.pdf
FIXED IND 470UH 200MA 3.93 OHM datasheet.pdf
ADAPTER FOR CAP HOUSING RELIEF datasheet.pdf
IC DAC 12BIT W/REF 24-CDIP datasheet.pdf
IC GATE NOR 3CH 3-INP 14-SO datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 13A 8-SOIC datasheet.pdf
PNL MNT W/ WIRE 430NM 30MCD BLUE datasheet.pdf
CONN HDR 14PIN GOLD RT ANG WW datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
CONN EDGECARD 110POS .100" datasheet.pdf