TE Connectivity Deutsch Connectors AFD50-12-10PY-6233
AFD50-12-10PY-6233 picture photo
Mfg. Part Number
AFD50-12-10PY-6233
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 10POS PIN
Datasheet Download
AFD50-12-10PY-6233.pdf
Availability of AFD50-12-10PY-6233
QUANTITY
AFD50-12-10PY-6233 Order Process
Ship out your order
Specifications of AFD50-12-10PY-6233
Internal Part NumberEIS-AFD50-12-10PY-6233
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Male Contacts
Number of Positions10
Shell Size - Insert12-10
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size20
Mounting TypePanel Mount, Flange
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationY
Shell Material, FinishAluminum, Nickel Plated
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AFD50-12-10PY-6233
Related LinksAFD50-12-, AFD50-12-10PY-6233 Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
AFD50-12-10PY-6233 Details Description
Related parts for AFD50-12-10PY-6233
IC REG CTRLR BUCK PWM CM 32-QFN datasheet.pdf
RES SMD 422 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 57.6KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
GRIP 2"NPT 1.687-1.812" STR MALE datasheet.pdf
SWITCH SLIDE SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CONV DC/DC 3.5W 9-18VIN 05VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
RES 3.2K OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 4POS SLD CUP datasheet.pdf
LED ZENIGATA datasheet.pdf
CONN PLUG 55POS CABLE SKT datasheet.pdf