TE Connectivity Deutsch Connectors AFD50-12-10SX-6141
AFD50-12-10SX-6141 picture photo
Mfg. Part Number
AFD50-12-10SX-6141
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 10POS SKT
Datasheet Download
AFD50-12-10SX-6141.pdf
Availability of AFD50-12-10SX-6141
QUANTITY
AFD50-12-10SX-6141 Order Process
Ship out your order
Specifications of AFD50-12-10SX-6141
Internal Part NumberEIS-AFD50-12-10SX-6141
Number of Positions10
Shell Size - Insert12-10
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationX
Shell Material, FinishAluminum, Olive Drab Cadmium Plated
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AFD50-12-10SX-6141
Related LinksAFD50-12-, AFD50-12-10SX-6141 Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
AFD50-12-10SX-6141 Details Description
Related parts for AFD50-12-10SX-6141
CONN RECEPT 30POS R/A PCB PRSFT datasheet.pdf
IC TXRX RS485/RS422 8-SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
RES 76.8 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 374K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONNECTOR - PRINTED CIRCUIT datasheet.pdf
CONN HDR 46POS 0.100 T/H datasheet.pdf
IC OSC VCXO 122.88MHZ 6-CLCC datasheet.pdf