TE Connectivity Deutsch Connectors AFD50-12-10SY-6117-LC
AFD50-12-10SY-6117-LC picture photo
Mfg. Part Number
AFD50-12-10SY-6117-LC
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 10POS SKT
Datasheet Download
AFD50-12-10SY-6117-LC.pdf
Availability of AFD50-12-10SY-6117-LC
QUANTITY
AFD50-12-10SY-6117-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of AFD50-12-10SY-6117-LC
Internal Part NumberEIS-AFD50-12-10SY-6117-LC
Number of Positions10
Shell Size - Insert12-10
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationY
Shell Material, FinishAluminum, Olive Drab Cadmium Plated
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AFD50-12-10SY-6117-LC
AFD50-12-10SY-6117-LC Details Description
Related parts for AFD50-12-10SY-6117-LC
IC TXRX RS-232 2:2 5V LP 16SOIC datasheet.pdf
LEAD TEST XL-BANAPKG 36" RED datasheet.pdf
RES 100K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RACK AND PANEL RCPT 125POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 25W datasheet.pdf
60817A117 FEED FINGER datasheet.pdf
RES 2.74K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 55.6 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 2POS .100" R/A GOLD datasheet.pdf
CONN HAN EMC 64 HOOD TOP 29 datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X20MM R-TAB T412 datasheet.pdf
WIRELESSHART MOTE 2.4GHZ 72QFN datasheet.pdf