TE Connectivity Deutsch Connectors AFD50-14-15PX-6117-LC
AFD50-14-15PX-6117-LC picture photo
Mfg. Part Number
AFD50-14-15PX-6117-LC
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 15POS PIN
Datasheet Download
AFD50-14-15PX-6117-LC.pdf
Availability of AFD50-14-15PX-6117-LC
QUANTITY
AFD50-14-15PX-6117-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of AFD50-14-15PX-6117-LC
Internal Part NumberEIS-AFD50-14-15PX-6117-LC
Contact TypeCrimp
Contact Size16 (1), 20 (14)
Mounting TypePanel Mount, Flange
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationX
Shell Material, FinishAluminum, Olive Drab Cadmium Plated
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AFD50-14-15PX-6117-LC
AFD50-14-15PX-6117-LC Details Description
Related parts for AFD50-14-15PX-6117-LC
IC DUAL 2-4LN DECOD/DEMUX 16SOIC datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 4A 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
RES SMD 49.9 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP CER 470PF 500V X7R 1206 datasheet.pdf
CAP MICA 200PF 5% 100V RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 750PF 50V C0G 0603 datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
CONN HSG BOX MNT RCPT 2POS datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 400W datasheet.pdf