TE Connectivity Deutsch Connectors AFD50-14-15PY-6140
AFD50-14-15PY-6140 picture photo
Mfg. Part Number
AFD50-14-15PY-6140
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 15POS PIN
Datasheet Download
AFD50-14-15PY-6140.pdf
Availability of AFD50-14-15PY-6140
QUANTITY
AFD50-14-15PY-6140 Order Process
Ship out your order
Specifications of AFD50-14-15PY-6140
Internal Part NumberEIS-AFD50-14-15PY-6140
Contact TypeCrimp
Contact Size16 (1), 20 (14)
Mounting TypePanel Mount, Flange
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationY
Shell Material, FinishAluminum, Nickel Plated
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AFD50-14-15PY-6140
Related LinksAFD50-14-, AFD50-14-15PY-6140 Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
AFD50-14-15PY-6140 Details Description
Related parts for AFD50-14-15PY-6140
DIE SET CST-100 datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 5V 80W datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 64KB FLASH 64TQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 100W datasheet.pdf
MGMS COUNTER NUT M40 BRASS datasheet.pdf
RES 154 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 619K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER 8X1 16QSOP datasheet.pdf
CONN RETAINER FOR GT5 HOUSINGS datasheet.pdf
BCF 3.81/12/180LRZE SN OR BX datasheet.pdf
DOCKING STATION TOOLING A datasheet.pdf
FIXED IND 5.1NH 270MA 330 MOHM datasheet.pdf