TE Connectivity Deutsch Connectors AFD50-14-19PN-6139
AFD50-14-19PN-6139 picture photo
Mfg. Part Number
AFD50-14-19PN-6139
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 19POS PIN
Datasheet Download
AFD50-14-19PN-6139.pdf
Availability of AFD50-14-19PN-6139
QUANTITY
AFD50-14-19PN-6139 Order Process
Ship out your order
Specifications of AFD50-14-19PN-6139
Internal Part NumberEIS-AFD50-14-19PN-6139
Number of Positions19
Shell Size - Insert14-19
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size20
Mounting TypePanel Mount, Flange
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationN (Normal)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AFD50-14-19PN-6139
Related LinksAFD50-14-, AFD50-14-19PN-6139 Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
AFD50-14-19PN-6139 Details Description
Related parts for AFD50-14-19PN-6139
RES SMD 402K OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
CAP FILM 0.1UF 5% 1KVDC RADIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.43UF 5% 400VDC RADIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK FEED-THRO GRAY datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 20K OHM 1206 datasheet.pdf
CONN ADAPT N JACK TO TNC PLUG datasheet.pdf
51 WAY S/BORE CRIMP CONN +J/S datasheet.pdf
Connector Socket 27 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
TOOL DF50K CRIMPING ACCESSORY datasheet.pdf
PACK ROUND 1 POS 74MM D 48.6MMH datasheet.pdf