TE Connectivity Deutsch Connectors AFD50-14-5PX-6139
AFD50-14-5PX-6139 picture photo
Mfg. Part Number
AFD50-14-5PX-6139
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 5POS PIN
Datasheet Download
AFD50-14-5PX-6139.pdf
Availability of AFD50-14-5PX-6139
QUANTITY
AFD50-14-5PX-6139 Order Process
Ship out your order
Specifications of AFD50-14-5PX-6139
Internal Part NumberEIS-AFD50-14-5PX-6139
Number of Positions5
Shell Size - Insert14-5
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size16
Mounting TypePanel Mount, Flange
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationX
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AFD50-14-5PX-6139
Related LinksAFD50-14, AFD50-14-5PX-6139 Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
AFD50-14-5PX-6139 Details Description
Related parts for AFD50-14-5PX-6139
Connector Receptacle 34 Position 0.100" (2.54mm) Tin-Lead Through Hole datasheet.pdf
TERMINAL STRIP MINIATURE 5POS datasheet.pdf
VARISTOR 42V 1KA ENCASED datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES MO 2W 130 OHM 2% AXIAL datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER 8X1 16TSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
RES 0.178 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT INLINE 10POS SCKT datasheet.pdf
ZACK STRIP 10-SECTION WHITE datasheet.pdf
OSC PROG 1.8V 1.3NS 20PPM datasheet.pdf