TE Connectivity Deutsch Connectors AFD50-16-26SZ-6139
AFD50-16-26SZ-6139 picture photo
Mfg. Part Number
AFD50-16-26SZ-6139
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 26POS SKT
Datasheet Download
AFD50-16-26SZ-6139.pdf
Availability of AFD50-16-26SZ-6139
QUANTITY
AFD50-16-26SZ-6139 Order Process
Ship out your order
Specifications of AFD50-16-26SZ-6139
Internal Part NumberEIS-AFD50-16-26SZ-6139
Number of Positions26
Shell Size - Insert16-26
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationZ
Shell Material, FinishAluminum, Olive Drab Cadmium Plated
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AFD50-16-26SZ-6139
Related LinksAFD50-16-, AFD50-16-26SZ-6139 Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
AFD50-16-26SZ-6139 Details Description
Related parts for AFD50-16-26SZ-6139
CAP ALUM 270UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf