TE Connectivity Deutsch Connectors AFD50-20-39PN-6140
AFD50-20-39PN-6140 picture photo
Mfg. Part Number
AFD50-20-39PN-6140
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 39POS PIN
Datasheet Download
AFD50-20-39PN-6140.pdf
Availability of AFD50-20-39PN-6140
QUANTITY
AFD50-20-39PN-6140 Order Process
Ship out your order
Specifications of AFD50-20-39PN-6140
Internal Part NumberEIS-AFD50-20-39PN-6140
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationN (Normal)
Shell Material, FinishAluminum, Nickel Plated
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AFD50-20-39PN-6140
Related LinksAFD50-20-, AFD50-20-39PN-6140 Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
AFD50-20-39PN-6140 Details Description
Related parts for AFD50-20-39PN-6140
IC REG MULT CONFIG INV ADJ TO220 datasheet.pdf
RES SMD 6.98KOHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 10MA 1 OHM SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
TERM PC SNAPIN VRT 10-32 W/SCREW datasheet.pdf
SOFTWARE DIST LICENSE <1000 datasheet.pdf
POS TRANS-XDCR SLF 1 IN datasheet.pdf
VS CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
FIXED IND 3MH 63MA 35 OHM TH datasheet.pdf
FIXED IND 2.7UH 305MA 1.6 OHM datasheet.pdf
XCEDE 3W LEFT 4PVH 8COL datasheet.pdf