TE Connectivity Deutsch Connectors AFD50-20-39PN-6233
AFD50-20-39PN-6233 picture photo
Mfg. Part Number
AFD50-20-39PN-6233
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 39POS PIN
Datasheet Download
AFD50-20-39PN-6233.pdf
Availability of AFD50-20-39PN-6233
QUANTITY
AFD50-20-39PN-6233 Order Process
Ship out your order
Specifications of AFD50-20-39PN-6233
Internal Part NumberEIS-AFD50-20-39PN-6233
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationN (Normal)
Shell Material, FinishAluminum, Nickel Plated
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AFD50-20-39PN-6233
Related LinksAFD50-20-, AFD50-20-39PN-6233 Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
AFD50-20-39PN-6233 Details Description
Related parts for AFD50-20-39PN-6233
MOSFET N-CH 80V 8.9A 8SOIC datasheet.pdf
IC SRAM 36MBIT 250MHZ 165FBGA datasheet.pdf
THERMISTOR PTC 250V 12 OHM 100C datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CAP ALUM 180UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
CAP CER 56PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP CER 2.2UF 25V X5R 1206 datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 1.05A 110 MOHM SMD datasheet.pdf