TE Connectivity Deutsch Connectors AFD50-20-39PW-6117-LC
AFD50-20-39PW-6117-LC picture photo
Mfg. Part Number
AFD50-20-39PW-6117-LC
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 39POS PIN
Datasheet Download
AFD50-20-39PW-6117-LC.pdf
Availability of AFD50-20-39PW-6117-LC
QUANTITY
AFD50-20-39PW-6117-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of AFD50-20-39PW-6117-LC
Internal Part NumberEIS-AFD50-20-39PW-6117-LC
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationW
Shell Material, FinishAluminum, Olive Drab Cadmium Plated
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AFD50-20-39PW-6117-LC
AFD50-20-39PW-6117-LC Details Description
Related parts for AFD50-20-39PW-6117-LC
Connector Barrier Block Strip 5 Circuit datasheet.pdf
IC REG LDO 2.8V 0.2A 6WDFN datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 100V X7R AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
RES 12.7K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 21.5K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
VHDM BP 8 ROW SHLD END 25 COL datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 12AWG BLACK 500' datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBE 4" CLEAR 50' datasheet.pdf
381 TB SPRING PLUG WF datasheet.pdf
HD 38999 73C 73#23 PIN RECP datasheet.pdf
6800UF 450V 90X146MM 85C 2000H datasheet.pdf