TE Connectivity Deutsch Connectors AFD50-20-39PW-6139
AFD50-20-39PW-6139 picture photo
Mfg. Part Number
AFD50-20-39PW-6139
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 39POS PIN
Datasheet Download
AFD50-20-39PW-6139.pdf
Availability of AFD50-20-39PW-6139
QUANTITY
AFD50-20-39PW-6139 Order Process
Ship out your order
Specifications of AFD50-20-39PW-6139
Internal Part NumberEIS-AFD50-20-39PW-6139
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationW
Shell Material, FinishAluminum, Olive Drab Cadmium Plated
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AFD50-20-39PW-6139
Related LinksAFD50-20-, AFD50-20-39PW-6139 Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
AFD50-20-39PW-6139 Details Description
Related parts for AFD50-20-39PW-6139
CONN EDGECARD 12POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 900MA 190 MOHM datasheet.pdf
CAP ALUM 14000UF 20% 35V FLATPCK datasheet.pdf
RES 56.2K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 390UH 39MA 32 OHM SMD datasheet.pdf
KE/POK91 EARTH PLATE SHORT datasheet.pdf
PATCH CABLE RJ45 M/M GREEN 10' datasheet.pdf
INDICATOR datasheet.pdf
CRYSTAL 50.000 MHZ SERIES SMT datasheet.pdf
CAP FILM 0.68UF 5% 850VDC AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 24POS SKT datasheet.pdf