TE Connectivity Deutsch Connectors AFD50-20-39SW-6139
AFD50-20-39SW-6139 picture photo
Mfg. Part Number
AFD50-20-39SW-6139
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 39POS SKT
Datasheet Download
AFD50-20-39SW-6139.pdf
Availability of AFD50-20-39SW-6139
QUANTITY
AFD50-20-39SW-6139 Order Process
Ship out your order
Specifications of AFD50-20-39SW-6139
Internal Part NumberEIS-AFD50-20-39SW-6139
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Female Contacts
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationW
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AFD50-20-39SW-6139
Related LinksAFD50-20-, AFD50-20-39SW-6139 Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
AFD50-20-39SW-6139 Details Description
Related parts for AFD50-20-39SW-6139
CAP CER 560PF 50V X7R 1206 datasheet.pdf
RES 52.3 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP POLYMER 330UF 20% 20V T/H datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
Connector Socket 30 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CABLE 22POS .100 JUMPER 12 INCH datasheet.pdf
SOCKET ADAPTER DIP TO 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .125" datasheet.pdf