TE Connectivity Deutsch Connectors AFD50-20-39SX-6140
AFD50-20-39SX-6140 picture photo
Mfg. Part Number
AFD50-20-39SX-6140
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 39POS SKT
Datasheet Download
AFD50-20-39SX-6140.pdf
Availability of AFD50-20-39SX-6140
QUANTITY
AFD50-20-39SX-6140 Order Process
Ship out your order
Specifications of AFD50-20-39SX-6140
Internal Part NumberEIS-AFD50-20-39SX-6140
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Female Contacts
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationX
Shell Material, FinishAluminum, Nickel Plated
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AFD50-20-39SX-6140
Related LinksAFD50-20-, AFD50-20-39SX-6140 Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
AFD50-20-39SX-6140 Details Description
Related parts for AFD50-20-39SX-6140
FIXED IND 820UH 1.7A 390 MOHM TH datasheet.pdf
IC REG BUCK INV ADJ 16SOIC datasheet.pdf
IC REG LDO 3V/1.8V 0.15A 8MLF datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONV DC/DC 1.25W 24VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
093 SHRD PIN SKT HDRS 6POS datasheet.pdf
CABLE ASSY ETHERNET datasheet.pdf
CONN RCPT 22POS WALL MNT SCKT datasheet.pdf
RES SMD 5.9 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf