TE Connectivity Deutsch Connectors AFD50-20-39SX-6141
AFD50-20-39SX-6141 picture photo
Mfg. Part Number
AFD50-20-39SX-6141
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 39POS SKT
Datasheet Download
AFD50-20-39SX-6141.pdf
Availability of AFD50-20-39SX-6141
QUANTITY
AFD50-20-39SX-6141 Order Process
Ship out your order
Specifications of AFD50-20-39SX-6141
Internal Part NumberEIS-AFD50-20-39SX-6141
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Female Contacts
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationX
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AFD50-20-39SX-6141
Related LinksAFD50-20-, AFD50-20-39SX-6141 Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
AFD50-20-39SX-6141 Details Description
Related parts for AFD50-20-39SX-6141
SWLOCK DPDT 90DEG SLD 125V datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG DUAL 14TSSOP datasheet.pdf
TRIMMER 5M OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
CAP CER 220PF 50V C0H AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 3.3M OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC FPGA 488 I/O 1152FBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
RES 750K OHM 1/2W .25% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 4POS STR 3.5MM datasheet.pdf