TE Connectivity Deutsch Connectors AFD50-20-41SY-6139
AFD50-20-41SY-6139 picture photo
Mfg. Part Number
AFD50-20-41SY-6139
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 41POS SKT
Datasheet Download
AFD50-20-41SY-6139.pdf
Availability of AFD50-20-41SY-6139
QUANTITY
AFD50-20-41SY-6139 Order Process
Ship out your order
Specifications of AFD50-20-41SY-6139
Internal Part NumberEIS-AFD50-20-41SY-6139
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Female Contacts
Number of Positions41
Shell Size - Insert20-41
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size20
Mounting TypePanel Mount, Flange
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationY
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AFD50-20-41SY-6139
Related LinksAFD50-20-, AFD50-20-41SY-6139 Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
AFD50-20-41SY-6139 Details Description
Related parts for AFD50-20-41SY-6139
IGBT 600V 8.5A 38W TO220AB datasheet.pdf
OPTOISO 3.75KV 2CH DARL 8-DIP GW datasheet.pdf
IC DAC 8BIT I2C OCTAL 16MSOP datasheet.pdf
PROXIMITY SENSOR M12 NO DC 2WIRE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 500V NP0 RADIAL datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 4.5V 7W datasheet.pdf
SWITCH SLIDE SPDT 6A 125V datasheet.pdf