TE Connectivity Deutsch Connectors AFD51-12-10PY-6139
AFD51-12-10PY-6139 picture photo
Mfg. Part Number
AFD51-12-10PY-6139
Brief Description
CONN HSG RCPT STRGHT 10POS PIN
Datasheet Download
AFD51-12-10PY-6139.pdf
Availability of AFD51-12-10PY-6139
QUANTITY
AFD51-12-10PY-6139 Order Process
Ship out your order
Specifications of AFD51-12-10PY-6139
Internal Part NumberEIS-AFD51-12-10PY-6139
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationY
Shell Material, FinishAluminum, Olive Drab Cadmium Plated
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AFD51-12-10PY-6139
Related LinksAFD51-12-, AFD51-12-10PY-6139 Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
AFD51-12-10PY-6139 Details Description
Related parts for AFD51-12-10PY-6139
RES SMD 270K OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP ALUM 180UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK 5POS SIDE ENTRY 5MM datasheet.pdf
DAUGHT BOARD T610 32TQFP SOCKET datasheet.pdf
CONN PLUG 79POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN HEADER 12POS 2.5MM datasheet.pdf
IC POE CONTROLLER MIDSPAN 40QFN datasheet.pdf
IC OPAMP GP 8MHZ RRO 14TSSOP datasheet.pdf
IC ADC 18BIT 20SOIC datasheet.pdf
CAP ALUM 82UF 20% 160V RADIAL datasheet.pdf
RES 385 OHM 0.6W 0.01% RADIAL datasheet.pdf