TE Connectivity Deutsch Connectors AFD51-12-10PZ-6117-LC
AFD51-12-10PZ-6117-LC picture photo
Mfg. Part Number
AFD51-12-10PZ-6117-LC
Brief Description
CONN HSG RCPT STRGHT 10POS PIN
Datasheet Download
AFD51-12-10PZ-6117-LC.pdf
Availability of AFD51-12-10PZ-6117-LC
QUANTITY
AFD51-12-10PZ-6117-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of AFD51-12-10PZ-6117-LC
Internal Part NumberEIS-AFD51-12-10PZ-6117-LC
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Male Contacts
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationZ
Shell Material, FinishAluminum, Olive Drab Cadmium Plated
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AFD51-12-10PZ-6117-LC
AFD51-12-10PZ-6117-LC Details Description
Related parts for AFD51-12-10PZ-6117-LC
IC QUAD 2-1 DATA SEL/MUX 16-DIP datasheet.pdf
IC BCD/DEC DECODER/DRVR 16-DIP datasheet.pdf
CAP CER 100PF 200V NP0 1210 datasheet.pdf
TRIMMER 2.2K OHM 0.5W TH datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 0.5A 6WSON datasheet.pdf
RES 14.3K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 931 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 105 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
AC/DC datasheet.pdf
BG STSHLD MTL-IN 14''X30'' 100EA datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X35MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CONN HEADER LO-PRO 34POS AU SMD datasheet.pdf