TE Connectivity Deutsch Connectors AFD51-12-10SY-6117-LC
AFD51-12-10SY-6117-LC picture photo
Mfg. Part Number
AFD51-12-10SY-6117-LC
Brief Description
CONN HSG RCPT STRGHT 10POS SKT
Datasheet Download
AFD51-12-10SY-6117-LC.pdf
Availability of AFD51-12-10SY-6117-LC
QUANTITY
AFD51-12-10SY-6117-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of AFD51-12-10SY-6117-LC
Internal Part NumberEIS-AFD51-12-10SY-6117-LC
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Female Contacts
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationY
Shell Material, FinishAluminum, Olive Drab Cadmium Plated
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AFD51-12-10SY-6117-LC
AFD51-12-10SY-6117-LC Details Description
Related parts for AFD51-12-10SY-6117-LC
IC GATE AND 3CH 3-INP 14-SOIC datasheet.pdf
TAPE IND 3/4"X 26.2' BLK ON CLR datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 16KB OTP 44PLCC datasheet.pdf
RES SMD 681K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
EXPRESSPORT QSFP+ CONN 10G 38POS datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
CAP TANT 0.82UF 10% 100V AXIAL datasheet.pdf
RES 500 OHM 1.75W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 100PF 440VAC Y5S RADIAL datasheet.pdf
222C0201 TOOLING PLATE datasheet.pdf
OSC MEMS 40.608MHZ CMOS SMD datasheet.pdf