TE Connectivity Deutsch Connectors AFD51-14-18PN-6140
AFD51-14-18PN-6140 picture photo
Mfg. Part Number
AFD51-14-18PN-6140
Brief Description
CONN HSG RCPT STRGHT 18POS PIN
Datasheet Download
AFD51-14-18PN-6140.pdf
Availability of AFD51-14-18PN-6140
QUANTITY
AFD51-14-18PN-6140 Order Process
Ship out your order
Specifications of AFD51-14-18PN-6140
Internal Part NumberEIS-AFD51-14-18PN-6140
Contact TypeCrimp
Contact Size20
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationN (Normal)
Shell Material, FinishAluminum, Nickel Plated
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AFD51-14-18PN-6140
Related LinksAFD51-14-, AFD51-14-18PN-6140 Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
AFD51-14-18PN-6140 Details Description
Related parts for AFD51-14-18PN-6140
FUSE CLIP CARTRIDGE PCB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC DAC 12BIT DUAL MULTIPLY 40QFN datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 3.3VIN 5V DL 1KV datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 150W datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
FIXED IND 390NH 110MA 2.3 OHM datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS GOLD STR METAL datasheet.pdf