TE Connectivity Deutsch Connectors AFD51-14-18PN-6233
AFD51-14-18PN-6233 picture photo
Mfg. Part Number
AFD51-14-18PN-6233
Brief Description
CONN HSG RCPT STRGHT 18POS PIN
Datasheet Download
AFD51-14-18PN-6233.pdf
Availability of AFD51-14-18PN-6233
QUANTITY
AFD51-14-18PN-6233 Order Process
Ship out your order
Specifications of AFD51-14-18PN-6233
Internal Part NumberEIS-AFD51-14-18PN-6233
Contact TypeCrimp
Contact Size20
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationN (Normal)
Shell Material, FinishAluminum, Nickel Plated
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AFD51-14-18PN-6233
Related LinksAFD51-14-, AFD51-14-18PN-6233 Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
AFD51-14-18PN-6233 Details Description
Related parts for AFD51-14-18PN-6233
FIXED IND 27UH 1.76A 110 MOHM datasheet.pdf
CONN RECEPT 3POS 22AWG MTA156 datasheet.pdf
RES SMD 5.11K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 53 OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 18POS 10MM datasheet.pdf
MIC 4P FP 4M 90D 22 BRD PVC datasheet.pdf
OPTOISO 5.3KV 2CH TRANS 8SMD datasheet.pdf
RES 0.5003 OHM 8W 0.1% TO220 datasheet.pdf
DIODE MODULE 500V 35A datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 1.9A 67.2 MOHM SMD datasheet.pdf