TE Connectivity Deutsch Connectors AFD51-22-41PN-6117-LC
AFD51-22-41PN-6117-LC picture photo
Mfg. Part Number
AFD51-22-41PN-6117-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT STRGHT 41POS PIN
Datasheet Download
AFD51-22-41PN-6117-LC.pdf
Availability of AFD51-22-41PN-6117-LC
QUANTITY
AFD51-22-41PN-6117-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of AFD51-22-41PN-6117-LC
Internal Part NumberEIS-AFD51-22-41PN-6117-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMIL-C-26482 G Series II, AFD
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Male Contacts
Number of Positions41
Shell Size - Insert22-41
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size16 (14), 20 (27)
Features-
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AFD51-22-41PN-6117-LC
AFD51-22-41PN-6117-LC Details Description
Related parts for AFD51-22-41PN-6117-LC
IDC CABLE - MSR24K/MC24G/MPR24K datasheet.pdf
CONN HEADER 54POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
IC CLOCK GEN PROG 16-TSSOP datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:9 28PLCC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
RES 71.5 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM XCUT datasheet.pdf
HEATSINK 54X40X9.5MM XCUT T412 datasheet.pdf
64 MODII HDR DRST UNSHRD STKG datasheet.pdf
HDM EMPO110F180FT datasheet.pdf
HD 38999 88C 88#23 PIN RECP datasheet.pdf
LED DRIVER 96W 48V DIMMABLE datasheet.pdf