TE Connectivity Deutsch Connectors AFD51-22-41SN-6117-LC
AFD51-22-41SN-6117-LC picture photo
Mfg. Part Number
AFD51-22-41SN-6117-LC
Brief Description
CONN HSG RCPT STRGHT 41POS SKT
Datasheet Download
AFD51-22-41SN-6117-LC.pdf
Availability of AFD51-22-41SN-6117-LC
QUANTITY
AFD51-22-41SN-6117-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of AFD51-22-41SN-6117-LC
Internal Part NumberEIS-AFD51-22-41SN-6117-LC
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Female Contacts
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationN (Normal)
Shell Material, FinishAluminum, Olive Drab Cadmium Plated
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AFD51-22-41SN-6117-LC
AFD51-22-41SN-6117-LC Details Description
Related parts for AFD51-22-41SN-6117-LC
CONN RECEPT HOUSING 26POS 2.5MM datasheet.pdf
RES SMD 357K OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
RES SMD 301 OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
THYRISTOR 75V 250A SMB datasheet.pdf
RES 4.87K OHM 1/4W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
LABEL ID PRODUCTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
LED XLAMP GREEN 525NM 26.8LM SMD datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M3 NYLON 25MM datasheet.pdf
IC OSC VCXO 644.5313MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
IC SUPERVISOR 4.1V 4-USP datasheet.pdf
CAP CER 330PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf