TE Connectivity Deutsch Connectors AFD51-22-41SX-6141
AFD51-22-41SX-6141 picture photo
Mfg. Part Number
AFD51-22-41SX-6141
Brief Description
CONN HSG RCPT STRGHT 41POS SKT
Datasheet Download
AFD51-22-41SX-6141.pdf
Availability of AFD51-22-41SX-6141
QUANTITY
AFD51-22-41SX-6141 Order Process
Ship out your order
Specifications of AFD51-22-41SX-6141
Internal Part NumberEIS-AFD51-22-41SX-6141
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Female Contacts
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationX
Shell Material, FinishAluminum, Olive Drab Cadmium Plated
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AFD51-22-41SX-6141
Related LinksAFD51-22-, AFD51-22-41SX-6141 Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
AFD51-22-41SX-6141 Details Description
Related parts for AFD51-22-41SX-6141
CAP CER 220PF 2.5KV NP0 1808 datasheet.pdf
DIODE ZENER 75V 500MW LLDS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 3.74M OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC CPLD 1056MC 6.72NS 256CABGA datasheet.pdf
RES 30.1 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
OSC PROG 1.8V 1.3NS 30PPM 2X2.5 datasheet.pdf
RES SMD 15 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 2KB FLASH 20LSSOP datasheet.pdf
DIODE MODULE 800V 150A 3TOWER datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 5POS PIN datasheet.pdf