TE Connectivity Deutsch Connectors AFD51-24-19PY-6117-LC
AFD51-24-19PY-6117-LC picture photo
Mfg. Part Number
AFD51-24-19PY-6117-LC
Brief Description
CONN HSG RCPT STRGHT 19POS PIN
Datasheet Download
AFD51-24-19PY-6117-LC.pdf
Availability of AFD51-24-19PY-6117-LC
QUANTITY
AFD51-24-19PY-6117-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of AFD51-24-19PY-6117-LC
Internal Part NumberEIS-AFD51-24-19PY-6117-LC
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Male Contacts
Number of Positions19
Shell Size - Insert24-19
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size12
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationY
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AFD51-24-19PY-6117-LC
AFD51-24-19PY-6117-LC Details Description
Related parts for AFD51-24-19PY-6117-LC
CAP ALUM 470UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 22PF 100V NP0 AXIAL datasheet.pdf
CA SM LDD FC(NG)TOFC(NG)33FT datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
IC REG BUCK 2.5V 0.6A SYNC SOT23 datasheet.pdf
33+33 DIL VERT SHRD PIN HDR datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS WALL MNT PINS datasheet.pdf
DIODE ZENER 16V 300MW SOT23-3 datasheet.pdf
3300UF 63V 25X50MM 105C 10000H datasheet.pdf
330UF 100V 18X38MM 125C 8000H datasheet.pdf