TE Connectivity Deutsch Connectors AFD51-24-19SW-6117-LC
AFD51-24-19SW-6117-LC picture photo
Mfg. Part Number
AFD51-24-19SW-6117-LC
Brief Description
CONN HSG RCPT STRGHT 19POS SKT
Datasheet Download
AFD51-24-19SW-6117-LC.pdf
Availability of AFD51-24-19SW-6117-LC
QUANTITY
AFD51-24-19SW-6117-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of AFD51-24-19SW-6117-LC
Internal Part NumberEIS-AFD51-24-19SW-6117-LC
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Female Contacts
Number of Positions19
Shell Size - Insert24-19
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size12
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationW
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AFD51-24-19SW-6117-LC
AFD51-24-19SW-6117-LC Details Description
Related parts for AFD51-24-19SW-6117-LC
RES SMD 2.8K OHM 0.25% 1/8W 1206 datasheet.pdf
IC GATE NAND 1CH 2-INP SC-70-5 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 7POS VERT 5MM datasheet.pdf
RES 75 OHM 4W 5% RADIAL datasheet.pdf
TFLEX HR480,DC1 9" X 9" datasheet.pdf
CABLE 4COND 12AWG datasheet.pdf
CAP FILM 1.5UF 5% 400VDC RADIAL datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2700K 4SMD datasheet.pdf
ICON WHEEL LABEL BLUE datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 12 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf