TE Connectivity Deutsch Connectors AFD51-24-19SY-6141
AFD51-24-19SY-6141 picture photo
Mfg. Part Number
AFD51-24-19SY-6141
Brief Description
CONN HSG RCPT STRGHT 19POS SKT
Datasheet Download
AFD51-24-19SY-6141.pdf
Availability of AFD51-24-19SY-6141
QUANTITY
AFD51-24-19SY-6141 Order Process
Ship out your order
Specifications of AFD51-24-19SY-6141
Internal Part NumberEIS-AFD51-24-19SY-6141
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Female Contacts
Number of Positions19
Shell Size - Insert24-19
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size12
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationY
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AFD51-24-19SY-6141
Related LinksAFD51-24-, AFD51-24-19SY-6141 Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
AFD51-24-19SY-6141 Details Description
Related parts for AFD51-24-19SY-6141
CONN RING 14-16 AWG #1/4 PIDG datasheet.pdf
IC MCU 8/16BIT 32KB OTP 44PLCC datasheet.pdf
TVS DIODE 12VWM 35VC SOT663 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .100 EXTEND datasheet.pdf
SENSOR CURRENT HALL 200A DC datasheet.pdf
RES 4.53K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 20 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 825 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 50PIN GOLD RT ANG PCB datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 512KB FLASH 212BGA datasheet.pdf
POWER ENTRY datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADPTR 24V 19.2W datasheet.pdf